untitled-design-5

CZY ELASTYCZNE GODZINY PRACY SĄ KORZYSTNE?

Szukając pracy, często najpierw patrzysz na to, czy firma posiada elastyczne godziny pracy. Na czym one polegają?

Wielu uważa, że elastyczność godzin pracy jest zdecydowanie wygodniejsza niż przebywanie w biurze i stosowanie się do sztywnego grafiku. Elastyczny grafik przede wszystkim szanuje pracownika. Zwraca uwagę na jego potrzeby, więc nie musisz się przejmować, kiedy nagle będziesz musiał wyjść wcześniej do lekarza albo pracować zdalnie z domu w razie choroby dziecka. Z pewnością jest to oszczędność, biorąc pod uwagę na przykład dojazdy, oraz dowolny wybór miejsca pracy, co zmniejsza stres. Jednakże, największą zaletą jest możliwość łączenia życia rodzinnego i zawodowego. Można wtedy albo pracować z domu, albo spokojnie odprowadzić i przyprowadzić dziecko z przedszkola. Co więcej, dzięki elastycznemu grafikowi jesteś wydajniejszy – siadasz do pracy, kiedy jesteś wypoczęty, a nie kiedy ledwo widzisz na oczy i nawet kilka porannych kaw nie pomaga. Pracownik efektywny i wydajny jest dla pracodawcy złotem.

Niektórzy jednak upierają się, że przez elastyczne godziny pracy pracownik nie ma odpowiedniej samodyscypliny, nie potrafi się zmotywować i zorganizować, ponieważ nie ma nikogo, kto mógłby kontrolować przebieg jego pracy. To jednak zależy od indywiduum, ponieważ są ludzie, którzy właśnie są bardziej zmotywowani, kiedy nikt nad nimi nie stoi, a także samodzielniejsi i kreatywniejsi, gdy nikt nie wywiera na nich presji.

Przeczytaj uważnie naszą poradę: zanim zdecydujesz się na sztywny grafik czy elastyczne godziny pracy, pomyśl co jest dla Ciebie najkorzystniejsze. Czy masz rodzinę? Czy praca zdalna jest dla Ciebie wygodniejsza niż w biurze? Jeśli odpowiedź na jedno z tych pytań, albo na oba, brzmi „tak”, elastyczne godziny są dla Ciebie idealne! Dzięki nim możesz sprawdzić się w naszej firmie lub doszkalać się w innej branży. Jeżeli jesteś chętny, zapraszamy do wypełnienia zgłoszenia!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *