untitled-design-7

JAK ZACZĄĆ TYDZIEŃ Z UŚMIECHEM NA TWARZY?

 

Większość słysząc słowo „poniedziałek”, zwłaszcza na koniec weekendu, wzdycha i z powrotem opada na ciepłe, miękkie łóżko. Natomiast pierwszą naszą myślą po usłyszeniu budzika w poniedziałkowy ranek jest powrót do świata marzeń. Najczęściej właśnie pierwszy dzień tygodnia niemiłosiernie się dłuży i jest mało wydajny. Niestety trzeba wstać, zjeść i pójść do pracy. I tak cały tydzień. Wcale jednak nie musi to  być najgorszy poranek! Jak dobrze rozpocząć tydzień?

Najpierw dobrze zakończ niedzielę. Godzinka czy dwie na zaplanowanie nadchodzących dni oraz posprzątanie domu sprawia ogromną satysfakcję, zwłaszcza gdy możesz sobie jeszcze w niedzielny wieczór usiąść do ulubionego filmu lub książki, a w poniedziałek wejść do czystej kuchni. Przed snem warto też przewietrzyć mieszkanie. Możesz wtedy sobie pomyśleć, że przez wietrzenie wyrzucasz wszystkie złe myśli i następny dzień chcesz zacząć na nowo!

Relaks w wannie, jeśli takową posiadasz, jest idealny na odstresowanie się i odpłynięcie na chwilę myślami w przeddzień powrotu do pracy. Po gorącej kąpieli ciało jest rozluźnione i sen jest zdecydowanie lepszy. Jeżeli nie masz wanny, gorący prysznic też dobrze wpłynie na samopoczucie.

Pamiętaj o śniadaniach! Śniadanie to nieodzowna część dobrego samopoczucia i pozytywnego startu każdego dnia. Daje Ci potrzebną energię i pozwala się skupić na pracy. Pierwszy posiłek dnia powinien być zbilansowany, na przykład białko najlepiej łączyć z węglowodanami. Co więcej, śniadanie przyspiesza metabolizm, a najlepszą porą jedzenia jest od 30 minut do 2 godzin po wstaniu. Nawet gdy jesteś na diecie nie powinieneś opuszczać porannego posiłku, ponieważ po dobrym śniadaniu Twój organizm później wymaga mniej. Śniadanie to dawka uderzeniowa energii i zdrowia, więc jeśli zadbasz o nie, zadbasz o siebie!

Odetnij się od elektroniki. To z pewnością dobrze wpłynie na twój stan psychiczny i fizyczny. Nie chodzi tu o całodzienne unikanie komputera i telefonu, ale tak godzinę czy dwie przed snem. Pozwoli to przede wszystkim odpocząć oczom. Można wtedy porozmawiać z kimś bliskim bądź pójść w świat fantazji czytając książki.

Pozytywne nastawienie to podstawa! Nie wmawiaj sobie, że czegoś nie możesz, ponieważ to się spełni. Nie bez powodu mówi się, że optymiści żyją dłużej. Gdy żadne sposoby z powyższych są nieskuteczne, wciąż nie znosisz poniedziałków i czujesz się po prostu źle, może trzeba pomyśleć o zmianie rutyny. Wprowadzenie jednej, nawet drobnej, rzeczy czy czynności do życia może zdziałać cuda! Pozytywnej energii nigdy nie zabraknie w Capitolu. Znajdziesz w nas wsparcie w trudnych i poparcie w radosnych chwilach. Aby zacząć tydzień z uśmiechem na twarzy, aplikuj do nas!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *