untitled-design-8

JAK ZACZĄĆ ROZSĄDNIE OSZCZĘDZAĆ?

Oszczędzanie jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza kiedy jest tyle godnych uwagi rzeczy i wydarzeń w zasięgu ręki. Oszczędzanie jest jak przechodzenie na dietę – każdego dnia jest od jutra. Wszystko zaczyna się dopiero od samodyscypliny i motywacji, a kończy osiągnięciem wymarzonego celu. Gdy już się zmotywujesz i jesteś gotowy do wykonania pierwszego kroku, nie rzucaj się od razu na głęboką wodę.

Wszystko małymi kroczkami, abyś się nie zniechęcił, o co bardzo łatwo. Sposobów, aby zacząć jest wiele. Możesz na przykład odkładać złotówkę dziennie, z czasem zwiększając do dwu- czy pięciozłotówki.

Odkładaj wraz z początkiem miesiąca. Dzięki temu będziesz pewny, że nagle nie zabraknie ci pieniędzy na koniec miesiąca. Jeśli przelejesz część pensji na konto oszczędnościowe, przestanie cię męczyć świadomość, że skoro masz tyle pieniędzy, to musisz je koniecznie na coś wydać.

Poproś o pomoc znajomych i rodzinę. Wtedy nie będziesz osamotniony w swoich działaniach i na pewno wsparcie innych bardziej cię zmotywuje. Łatwo zawieść siebie, ale nie tych, na których ci zależy.

Załóż lokatę albo przelej na rachunek oszczędnościowy, co jest najprostszym sposobem, aby uniknąć niepotrzebnego wydawania pieniędzy. Na rachunku oszczędnościowym najczęściej nie widzisz danej sumy, która nie kusi.

Korzystając z młodości wydajesz miliony, za 40-50 lat będziesz marzył o tych milionach. Jak dużo się słyszy, że „jeszcze mam czas”, „zacznę oszczędzać później”, czy „jakoś to będzie”. Będzie kiepsko, jeśli nie bardzo źle. Póki jesteś młody, do emerytury masz daleko, ale z perspektywy odkładania pieniędzy na tę właśnie emeryturę jest bardzo blisko. Aby uniknąć takiej przykrej niespodzianki w przyszłości, wystarczy przestrzegać powyższych porad i przestać sobie mówić „zacznę od jutra”, ponieważ nigdy nie zaczniesz!

Kiedy próbowałeś już wszystkiego i nie udało ci się zaoszczędzić ani grosza, warto zobaczyć nasz pakiet Gwarancja Renta, który daje możliwość oszczędzania na przyszłą emeryturę. Nigdy nie wiadomo, jak długo Państwo będzie w stanie wypłacać takie świadczenia, dlatego też warto wziąć sprawy w swoje ręce! Innym naszym pakietem oszczędnościowym jest Gwarancja Komfort, czyli ubezpieczenie na życie i dożycie. Nawet na wypadek nieuleczalnego zachorowania część z oszczędności można przeznaczyć na leczenie, a część trafi później do najbliższej rodziny.

Także nie czekaj i ciesz się życiem razem z nami!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *